Tajskie SPA - zadbaj o równowagę ciała i umysłu

Przeżywasz trudne chwile i trudno Ci się zrelaksować? Masz problemy z zasypianiem wieczorem, a nocny wypoczynek nie przynosi efektów? Czujesz ciągłe napięcie w ciele i masz wrażenie, jakby coś ciążyło Ci na barkach? Pomyśl o tajskim SPA. To seria relaksujących masaży, które są przeprowadzane zgodnie z wieloletnią, wschodnią tradycją. Pomogą Ci rozluźnić mięśnie i uwolnić umysł od uporczywych myśli. Dowiedz się więcej!

Tajskie SPA – z jakich zabiegów można skorzystać?

Według wschodnich wierzeń ciało jest nierozerwalnie połączone z duszą. Zatem oddziałując na nie, można wpłynąć jednocześnie na psychikę. W rezultacie uda się nie tylko rozluźnić mięśnie, ale także uspokoić nerwy. Z tych powodów zabiegi tajskiego SPA są polecane szczególnie osobom zmęczonym, przeżywającym trudne chwile lub stresującym się.

W ramach tajskiego SPA można skorzystać np. z:

 • klasycznego tajskiego masażu – to połączenie akupresury i jogi pasywnej. Specjalista za pomocą dłoni, łokci, a nawet kolan i stóp, uciska wszystkie partie ciała, począwszy od dolnych aż po górne. Zabieg jest bardzo intensywny i w niektórych przypadkach może boleć. Jednak chwilę po jego zakończeniu pojawia się przyjemne uczucie rozluźnienia;
 • masażu gorącym olejem kokosowym – jest on szczególnie rekomendowany osobom z suchą i szorstką skórą. Olej zawiera składniki, które pomagają odżywiać i odmładzać naskórek oraz przywracać mu miękkość, a także gładkość. Ponadto podczas zabiegu w powietrzu unosi się przyjemny zapach kokosa, który pozytywnie oddziałuje na zmysły;
 • masażu wyszczuplającego – podczas niego specjalista uciska ciało tak, aby wesprzeć przepływ krwi, a tym samym wspomóc przemianę materii i proces usuwania toksyn z organizmu. Dzięki temu zabieg może pomagać zmniejszać tkankę tłuszczową. Do masażu wyszczuplającego wykorzystuje się specjalne kremy ze składnikami, które wspierają m.in. wygładzanie naskórka.

W ramach tajskiego SPA wykonuje się także liczne masaże twarzy i stóp. Więcej informacji o tych zabiegach znajdziesz np. u pracowników hotelu Malinowy Dwór w Świeradowie Zdroju.

Tajskie SPA - jak się przygotować?

Przed przyjściem na tajski masaż warto odpowiednio się przygotować. Aby zabieg minął w przyjemnej atmosferze i nie był dla Ciebie krępujący:

 • zjedz lekki posiłek ok. godzinę przed udaniem się do SPA. Dzięki temu podczas masażu nie będzie doskwierać Ci głód;
 • na dzień przed zabiegiem zwiększ ilość wypijanych płynów i zrezygnuj z alkoholu. Pomoże to pozbyć się niechcianej opuchlizny ciała;
 • na masaż załóż wygodny, luźny strój i płaskie obuwie – tak, aby czuć się swobodnie,
 • przed zabiegiem wycisz lub wyłącz telefon – nie chcesz, żeby ktokolwiek przeszkadzał Ci, gdy się regenerujesz.

Ponadto bezpośrednio przed masażem porozmawiaj z prowadzącym o ewentualnych obawach dotyczących zabiegu, a także o miejscach na ciele, które powinien omijać. Specjalista wszystko wyjaśni i weźmie pod uwagę Twoje wskazówki. Dzięki temu masaż będzie bardziej przyjemny i przyniesie lepsze efekty.

Tajskie SPA to może być ciekawy sposób na to, żeby spędzić relaksujące popołudnie lub weekend i nabrać siły do pokonywania kolejnych wyzwań. Warto się nad nim zastanowić.

 • https://www.orlica.com

Polecane artykuły

 • wpis1.jpg

  Daj się ponieść urokowi piękna

  Szczawnica – kraina górska leżąca w południowej Polsce. Malownicze krajobrazy, upalna pogoda , niewielkie opady oraz obecność naturalnych źródeł wodnych tworzą unikatowy mikroklimat. W centrum miejscowości przebiega dolina potoku Grajcarka. Jest to prawy dopływ Dunajca.

 • wpis4.jpg

  Co warto zobaczyć podczas urlopu w Szczawnicy?

  Szczawnica, jak każda górska miejscowość, odżywa szczególnie podczas zimy, gdy przeżywa prawdziwy najazd turystów. To popularny kurort leżący w Pieninach. Znajduje się w województwie małopolskim w pobliżu ujścia potoku Grajcarek do Dunajca.

 • wpis2.jpg

  Co robić w Szczawnicy?

  Wybierając się w Pieniny nie można pominąć serca Pienin i Beskidu Sądeckiego jakim jest Szczawnica. Jednak co faktycznie oferuje ta miejscowość? Czy to prawda, że każdy odnajdzie tam coś dla siebie w ciągu całego roku?

 • sokolica-3.jpg

  Atrakcje turystyczne w Szczawnicy

  Szczawnica to miejscowość bardzo chętnie odwiedzana przez turystów zarówno latem jak i w sezonie zimowym. Nie powinno to dziwić - miasto oferuje bardzo ciekawe atrakcje turystyczne. Poniżej zaprezentowane zostaną najważniejsze z nich.