Jak zaplanować wakacje w Pieninach?

 • wakacje w Pieninach
  wakacje w Pieninach

Lato, urlop, fantastyczny czas spędzony z rodziną na łonie natury… Aby faktycznie cieszyć się idealnymi wakacjami, warto je rozsądnie zaplanować i dobrze się do nich przygotować. Co należy wziąć pod uwagę przed wyjazdem w Pieniny? Jak się spakować, aby podczas wyjazdu niczym się nie martwić?

Po pierwsze: dobra lokalizacja

Wyjeżdzasz w Pieniny? Dobra lokalizacja to podstawa udanego wyjazdu! Większość osób, które wybierają te góry, decyduje się na nocleg w Szczawnicy. Jest to idealne miejsce noclegowe ze względu na swoją lokalizację. To malownicze miasteczko znajduje się między Beskidem a Pieninami i leży w pobliżu Krościenka czy Czorsztyna. Śpiąc w Szczawnicy, nie będziesz miał problemu z szybkim dotarciem na górskie szlaki albo wygodnym zorganizowaniem wycieczki do Słowacji. Sama Szczawnica zresztą oferuje szereg atrakcji turystycznych, z których każdy znajdzie coś dla siebie.

W pojedynkę czy z rodziną?

Planując wyjazd, uwzględnij potrzeby całej grupy. Szczawnica umożliwia miłe spędzenie czasu zarówno osobom pragnącym spokoju, jak i miłośnikom aktywnego spędzania czasu. To także odpowiednie miejsce na urlop dla rodzin z dziećmi. W zależności od tego, z kim jedziesz, dobierz jak najlepsze miejsce noclegowe. W Szczawnicy znajdziesz zarówno luksusowe hotele, jak i przyjazne rodzinom pensjonaty. Bazę noclegową możesz przejrzeć na naszej stronie. Z pewnością znajdziesz miejsce, które zadowoli wszystkich Twoich bliskich!. Jeśli podczas urlopu bliska ci osoba lub znajomy obchodzą urodziny warto skorzystać z serwisu z możliwością tworzenia okolicznościowych kartek. Taka kartka urodzinowa ze zdjęciem ze Szczawnicy, będzie fajnym prezentem i świadectwem twojej pamięci.

Atrakcje w Szczawnicy - rozrywka dla dzieci i dorosłych

Wakacje w górach nie oznaczają tylko przemierzania górskich szlaków! W Pieninach jest dużo, dużo więcej atrakcji, z których wręcz trzeba skorzystać. Dzieci z pewnością ucieszą się na wieść o wycieczce do parku linowego. Spływ tratwą przez Dunajec to gwarantowana zabawa dla całej rodziny. Miłośnicy wrażeń docenią drafting. Trasy turystyczne można przejść pieszo lub pokonać rowerem. Spędzając czas w Szczawnicy, wręcz trzeba udać się do Muzeum Pienińskiego, a także odwiedzić Pieniński Park Narodowy, w którym znajduje się
wodospad Zaskalnik. Przebywając w miasteczku, warto poznać jego historię, oglądając Dwór Szalay’ów oraz Dworzec Gościnny. Ciekawym punktem jest również słynne uzdrowisko. Nawet nie korzystając z usług leczniczych, możemy zwiedzić ten piękny budynek i skosztować wody z okolicznych źródeł w znajdującej się tu pijalni wód. Ze względu na tak liczne atrakcje, dobrze jest zaplanować zwiedzanie Szczawnicy, uwzględniając planowane wycieczki i trasy.

Relaks o jakim marzysz

Osoby, które nie przepadają za zwiedzaniem, mogą pozwolić sobie na pełną regenerację. Korzystny klimat Szczawnicy wprost sprzyja odpoczynkowi! Sanatorium znajdujące się przy szczawnickim uzdrowisku oferuje kilkadziesiąt rodzajów zabiegów. W tym miasteczku znajduje się także kilka ośrodków SPA. Można tu także skorzystać z kortu tenisowego, pojeździć konno czy wziąć udział w kursie lotu na paralotni. Samo miasto jest bardzo malownicze. Warto przejść się promenadą i przyjrzeć XIX-wiecznej architekturze, a także skosztować lokalnych przysmaków w jednej z bacówek.

Co spakować na wakacje w Pieninach?

Przed wyjazdem dobrze jest sprawdzić, czy spakowaliśmy wszystkie niezbędne przedmioty. Oczywiście należy spakować wygodne obuwie i strój, a także coś chroniącego przed deszczem i chłodem. O czym jeszcze pamiętać? Krem z filtrem chroniącym przed słońcem, okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy to kolejne elementy, bez których nie można się obejść. Przydatny okaże się także spray przeciwko insektom. Warto także zabrać ze sobą przewodnik lub urządzenie z dostępem do internetu, które umożliwi przeglądanie naszej strony, na której znajdziemy wszelkie informacje o wakacjach w Pieninach. Nie zapomnij też o swoich znajomych wysyłając im z wakacji nowoczesne kartki urodzinowe.

 • https://www.orlica.com

Polecane artykuły

 • jakie-marki-sa-wyznacznikiem-dobrej-jakosci-na-rynku-odziezy-outdoorowej-1.jpg

  Jakie marki są wyznacznikiem dobrej jakości na rynku odzieży outdoorowej?

  Odzież outdoorowa, obuwie oraz niezbędne akcesoria tj. czapki oraz plecaki to must have podczas aktywności na świeżym powietrzu. Powinny one być wygodne oraz dostosowane do różnych warunków pogodowych.

 • trzy-korony.jpg

  Szczawnica, czyli pomysł na udane wakacje!

  Szczawnica – malownicze miasto leżące w południowej Polsce, usytuowane w górach. Górski krajobraz, wysokie temperatury, niewielkie opady oraz duża ilość naturalnych źródeł wodnych tworzą unikatowy mikroklimat. Miejscowość położona jest w dolinie potoku Grajcarka, prawym dopływie Dunajca.

 • tajskie-spa.jpg

  Tajskie SPA - zadbaj o równowagę ciała i umysłu

  Przeżywasz trudne chwile i trudno Ci się zrelaksować? Masz problemy z zasypianiem wieczorem, a nocny wypoczynek nie przynosi efektów? Czujesz ciągłe napięcie w ciele i masz wrażenie, jakby coś ciążyło Ci na barkach? Pomyśl o tajskim SPA.

 • wpis1.jpg

  Daj się ponieść urokowi piękna

  Szczawnica – kraina górska leżąca w południowej Polsce. Malownicze krajobrazy, upalna pogoda , niewielkie opady oraz obecność naturalnych źródeł wodnych tworzą unikatowy mikroklimat. W centrum miejscowości przebiega dolina potoku Grajcarka. Jest to prawy dopływ Dunajca.